^ Idź do góry

 

 

Please update your Flash Player to view content.

Licznik odwiedzin


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj134
mod_vvisit_counterWczoraj234
mod_vvisit_counterW tym tygodniu134
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1678
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1099
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu6960
mod_vvisit_counterWszystkie dni221004

Obecni teraz: 3
Twoje IP: 18.232.188.251
,
Dzisiaj: kwiecień 05, 2020

Kalendarz

Kwiecień 20
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Opinie o mnie *****

op9.jpg

inż. bud. Robert Tarczyński

Robert-zdjęcie profilowe-Mikołajki.jpg

Zadzwoń do mnie

tel. 609 320 038

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Cennik kierownika budowy

Barometr cen

Cennik budowlany R+M+S

Cenniki usług budowlanych

 

logo-db.png

Aktualności budowlane

Prawo budowlane

Wybrane PINB, WINB, GINB Druki do pobrania

Kalkulacje budowlane

Kalkulatory budowlane 1

Kalkulatory budowlane 2

Twój dom galeria

GRY: Budowa, Plac budowy

Rady ekspertów

 

  

 logo-big.png

 

 

 

 

Opinie techniczne budynków, mieszkań i lokali

Opinia techniczna to ocena stanu budynku wystawiona na podstawie oględzin i dostępnej dokumentacji projektowej. Sporządzamy opinie techniczne z zakresu budownictwa ogólnego dotyczące: jakości robót, celowości doboru materiałów oraz sposobu prowadzenia prac w sytuacjach wątpliwych bądź spornych, na każdym etapie nieukończonej budowy bądź w stanie pod klucz. Łącząc doświadczenie wyniesione z wykonawstwa, nadzorów inwestorskich, doradztwa technicznego oraz kosztorysowania sporządzamy przekrojowe opinie techniczne wraz z analizą kosztów dodatkowych, które muszą być poniesione przez Inwestora celem prawidłowego ukończenia budynku. Są to pisemne oraz ustne opinie techniczne oraz techniczno-cenowe obiektów w zależności od wymagań i preferencji klientów.Ważne !

Kiedy potrzebna jest opinia (ocena) techniczna?

Jeśli kupujemy dom czy mieszkanie, warto poprosić fachowca o wydanie opinii o jego stanie technicznym przed podjęciem ostatecznej decyzji. Koszty takiej opinii są zwykle znikome do zawyżonej wyceny budynku lub ewentualnych strat kupującego w przypadku ujawnienia się później nieprzewidzianych wad o charakterze trwałym lub postępującym.

Jeśli zamierzamy istniejący budynek remontować, modernizować albo zmieniać sposób jego użytkowania. Dodatkowo podczas omawiania spraw technicznych na wizji ocenimy przybliżone koszty tej inwestycji.

Gdy otrzymamy dom w spadku i nie jesteśmy przekonani czy budynek taki nadaje się do remontu oraz jakie będą związane z tym koszty. Dodatkowo podczas omawiania spraw technicznych podpowiadamy jak można taki budynek zmodernizować, rozplanować po nowemu pomieszczenia, co można przebudować, zmienić a co nie. Czy może stan budynku jest na tyle zły, że nadaje się tylko do wyburzenia a remont jest nieopłacalny. Czasem koszt przeprowadzenia remontu jest taki sam czy porównywalny do budowy nowego domu.

● Jeśli w budynku pojawiają się niepokojące zarysowania konstrukcji  takie jak: spękania ścian, widoczne rysy na stropach, przemieszczenia elementów konstrukcyjnych uniemożliwiające swobodne otwieranie drzwi lub okien. Poprośmy wtedy o pomoc eksperta, który sprawdzi, czy została naruszona konstrukcja budynku, czy tylko pojawiły się naturalne oznaki zużycia materiałów.

Dla uzyskania dodatku za brak własnego mieszkania. Sytuacja ma miejsce w przypadku, gdy osoba nabywa na własność dom lub mieszkanie nie nadajace się do zamieszkania ze względów złego stanu technicznego, zagrażającemu bezpieczeństwu użytkowania (np. poprzez nabycie w spadku, zakupu działki z domem itp.). Takie świadczenie socjalne, wypłacane co miesiąc obejmuje np. grupę policjantów. Jest to tzw. "Dodatek za brak własnego mieszkania".

 Jeżeli zamierzamy modernizować, remontować, zmieniać sposób użytkowania, adaptować mieszkanie na biuro czy lokal może wiązać się to np. z wyburzeniem czy przestawieniem ścian w pomieszczeniach. Organy administracyjne będą wymagały od nas takiej oceny dla pewnych elementów konstrukcyjnych dla potwierdzenia czy Inwestor może je naruszyć, usunąć czy wykonać w innym miejscu. Elementami takimi są np. ścianki "działowe".


 

Opinia techniczna jest zwykle wydawana przez fachowca na podstawie oględzin obiektu budowlanego i po ewentualnym przestudiowaniu dostępnej dokumentacji. Diagnoza w takim opracowaniu jest zwykle stawiana na podstawie doświadczenia eksperta i nie zawsze może być jednoznaczna. W opracowaniu tym określa się, analizuje i interpretuje głównie stan projektowy. W niektórych elementach odnosi się do stanu rzeczywistego obiektu budowlanego. Opracowanie to ma umożliwić sformułowanie wniosków o stanie technicznym budynku oraz dać odpowiedzieć inwestorowi na pytania: czy planowane zamierzenia dotyczące przedmiotowego obiektu (remont, przebudowa, zmiana funkcji) są możliwe do wykonania i w jakim zakresie oraz czy jest to ekonomicznie uzasadnione. Do wykonania tego opracowania wykorzystuje się wiedzę powszechnie dostępną, lecz z pogłębioną analizą techniczno-ekonomiczną, dlatego też, ten rodzaj opracowania technicznego powinna sporządzać osoba posiadająca uprawnienia budowlane lub specjalistyczne.

Każda taka sytuacja jest indywidualna i ekspert podejmujacy się wykonania zlecenia podczas swej pierwszej czynności, jaką musi wykonać - wizji lokalnej - decyduje o zakresie opracowania, czyli musi odpowiedzieć na pytanie, czy w danym przypadku jest konieczna ekspertyza czy wystarczy tylko opinia (ocena), która jest opracowaniem znacznie tańszym od ekspertyzy a najczęściej wystarczającym dla Inwestora, do przedłożenia odpowiednim organom czy w innym celu.

O ile do wykonania opinii technicznej wystarczy doświadczony inżynier z uprawnieniami budowlanymi, to wykonanie ekspertyzy technicznej, która wymaga dodatkowo różnych obliczeń dopuszczalnych obciążeń elementów konstrukcyjnych a w szczególności fundamentów, stropów, ścian, belek: nadproży, podciągów, żeber, konstrukcji dachowych a czasem wykonania rysunków i bardziej precyzyjnych wniosków, trzeba powierzyć osobie z doświadczeniem i odpowiednimi, właściwymi dla szczegółowości badań - rzeczoznawcy budowlanemu. 

Ekspertyza techniczna jest opracowaniem szerszym niż opinia techniczna. W ekspertyzie określa się aktualny stanu techniczny obiektu oraz szuka przyczyn występowania w konstrukcji ewentualnych nieprawidłowości. Jest to swego rodzaju studium przyczynowo-skutkowe stanu lub zdarzenia technicznego obiektu. W opracowaniu oprócz zaangażowania intuicji i doświadczenia eksperta występują elementy obiektywnych badań materiałów, pomiary ugięć, przemieszczeń konstrukcji i koniecznych obliczeń w zakresie wytrzymałości jego fundamentów, ścian, stropów i innych elementów konstrukcji. Postawiona diagnoza jest w ten sposób uwiarygodniona obiektywnymi badaniami, pomiarami czy obliczeniami, które są sprawdzalne. Oczywiście tak rozumiana ekspertyza jest zwykle droższa od opinii. Szczegółowość i zakres oceny są ściśle związane z celem, jakiemu mają służyć wyniki badań. Ważne jest, aby zlecając wykonanie oceny stanu budynku, powiedzieć, do czego jest ona nam potrzebna. Najczęściej wykonywane opracowania dotyczą budynków starszych, wykonywanych z materiałów obecnie nie stosowanych, których dalsza eksploatacja jest możliwa, lecz niezbędne jest dokonanie prac wzmacniających lub naprawczych. Ekspertyzy budowlane dotyczyć mogą również etapu realizacji inwestycji lub robót budowlanych. W uzasadnionych przypadkach opracowanie to może być podstawą skutecznego dochodzenia roszczeń wobec nierzetelnego wykonawcy robót budowlanych lub developera. Wykonanie ekspertyzy budowlanej niezbędne jest w każdym przypadku dokonywania rozbudowy (nadbudowy) lub zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, np. z funkcji mieszkalnej w parterze budynku na każdą inna funkcję usługową lub handlową. 

Prawidłowo wykonana ekspertyza techniczna zawiera:

● opis przedmiotu opracowania i celu, jakiemu ma służyć,

● opis badanych elementów i rozwiązań konstrukcyjnych domu, ich wymiary i materiały, z jakich są wykonane,

● opis sposobu posadowienia fundamentów, konstrukcji ścian, stropu i dachu domu,

● opis dokonanych odkrywek i badań,

● dokumentację rysunkową i fotograficzną badanych elementów,

● obliczenia dopuszczalnych obciążeń elementów konstrukcyjnych, a w szczególności: fundamentów, stropów, ścian, nadproży, belek,

● wnioski z oględzin i badań obejmujące: ocenę stanu budynku i jego przydatności do dalszego użytkowania lub planowanej przebudowy, ocenę stanu instalacji, opis uszkodzeń powstałych w badanych elementach (rysy, pęknięcia, zawilgocenia i zagrzybienia), ocenę przyczyn powstawania uszkodzeń, zalecenia dotyczące koniecznych napraw, wzmocnień, osuszenia i ocieplenia oraz zalecenia co do sposobu wykonania tych napraw.

 

asdbgtrf.jpg

Podczas opinii technicznej oceniamy stan zewnętrzny budynku od fundamentów (jeżeli są w jakimś stopniu widoczne) lub ścian fundamentowych po dach oraz stan wewnętrzny pod kątem konstrukcyjnym, zużycia  budynku, ewentualnych nakładów koniecznych (potrzebnych) do wykonania lub możliwych do wykonania dla uzyskania odpowiedniego standardu do mieszkania, podniesienia energooszczędności budynku (ściany, dach, okna, instalacje istniejące - rozbudowa lub dodatkowe) itd.

Podczas oględzin nie wyznaczamy granicy tematycznej tak więc Inwestor / Klient może pytać o wszystkie sprawy w obszarze pojęcia budownictwa. Jeżeli nie ma dużo pytań ze strony Inwestora / Kupującego to referujemy sami po kolei stan budynku, natomiast najlepiej jest oczywiście jak kupujący dużo pyta wtedy więcej zagadnień można omówić, nawet tych mniej ważnych. Jeśli jest dostępny projekt budynku możemy porównać projekt ze stanem istniejącym budynku w ramach opinii co czyni ją bardziej dokładną. Przed zakupem budynku wystarczająca jest opinia ustna.

Kwestie formalne dotyczące działki jako nieruchomości, zagadnienia prawne związane z zakupem budynku, wycena budynku, umowa kupującego ze sprzedającym itd. nie wchodzi w zakres opinii technicznej. W zakres jak nazwa mówi wchodzą zagadnienia techniczne i ewentualnie cenowe.

Opinia pisemna to inaczej opinia ustna przeniesiona "na papier" i potwierdzona pieczęcią osoby z uprawnieniami państwowymi - budowlanymi. Opinie pisemne zazwyczaj dostarczamy dla pewnych Instytucji: Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Inspektorat Nadzoru Budowlanego, Towarzystwo Ubezpieczeniowe, Sąd, Policja itp. lub np. dla Wykonawcy robót przed / po ich wykonaniu.

Państwo otrzymujecie od nas potwierdzoną kopię uprawnień państwowych osoby wydającej opinię oraz potwierdzoną kopię przynależności do Polskiej Izby Inżynierów Budowlanych wraz z ubezpieczeniem zawodowym Odpowiedzialności Cywilnej. Czas poświęcony na opinię ustną z naszej strony tak naprawdę nie jest określony tak więc Inwestor / Kupujący może pytać o "wszystko" aż do czasu wyczerpania pytań z zakresu szerokiego pojęcia budownictwa, wykonania robót dot. budynku itp.

Ceny w naszym cenniku dotyczą budynków mieszkalnych typu dom, willa. W przypadku dużych obiektów typu, pensjonat, hotel itp. ceny są inne i ustalane na podstawie np. przesłanych zdjęć poglądowych elewacji budynku, rysunków projektowych: rzut parteru oraz rzuty czterech elewacji.

 poniemiecki_dom_do_remontu_jelcz_laskowice_44171.jpg

dom-murowana-goslina.jpg

sprzedam-dom-sucha_beskidzka.jpg

1154698_5a0aaa9bf993966f.jpg

pi_kny_dom_po_remoncie_w_centrum_zabrza_90480.jpg

 

  Obszar działania

 

MIEJSCOWOŚCI:

   

Katowice, Kraków, Częstochowa, Gliwice, Tychy, Ogrodzieniec, Podzamcze, Zawiercie, Łazy, Myszków, Będzin, Czeladź, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Tychy, Miasteczko Śląskie, Celiny, Niezdara, Tąpkowice, Ossy, Orzech, Nakło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Tarnowskie Góry, Radzionków, Bobrowniki, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Bytom, Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Chorzów, Bieruń, Lędziny, Imielin, Chełm Śląski, Chełmek, Pszczyna, Libiąż, Jaworzno, Chrzanów, Babice, Płaza, Alwernia, Olkusz, Miechów, Jędrzejów, Włoszczowa, Łazy, Poręba, Siewierz, Czekanka, Mierzęcice, Pyrzowice, Ożarowice, Psary, Malinowice, Wojkowice, Wojkowice Kościelne, Siemianowice Śląskie, Trzebinia, Bukowno, Sławków, Bolesław, Klucze, Koziegłowy, Woźniki, Poraj, Żarki, Żarki Letnisko, Janów, Niegowa, Włodowice, Kroczyce, Lelów, Irządze, Szczekociny, Żarnowiec, Pilica, Wolbrom, Charsznica, Gołcza, Trzyciąż, Sułoszowa, Skała, Jerzmanowice, Pieskowa Skała, Ojców, Wielka Wieś, Zabierzów, Krzeszowice, Chruszczobród, Wiesiółka, Wysoka, Ciągowice, Trzebyczka, Niegowonice, Niegowoniczki, Grabowa, Hutki-Kanki, Mitręga, Rokitno Szlacheckie, Kuźnica Masłońska, Kazimierówka, Żelazko, Ryczów, Ryczów-Kolonia, Kiełkowice, Mokrus, Giebło, Gulzów, Biskupice, Kocikowa, Złożeniec, Siamoszyce, Szypowice, Dzwonowice, Sierbowice, Przyłubsko, Włodowice, Rudniki, Skałka, Parkoszowice, Morsko, Góra Włodowska, Rzędkowice, Piaseczno, Lgota Murowana, Lgotka, Podlesice, Kroczyce, Hucisko, Zdów, Kostkowice, Gołuchowice, Siemięrzyce, Pradła, Dzibice, Dobrogoszczyce, Siedliszowice, Trzciniec, Ołdza, Wólka Ołudzka, Rokitno, Szczekociny, Biała Błotna, Wilków, Bodziejowice, Zagórze, Mikołajewice, Sadowie, Woźniki, Zawadka, Zawada Pilicka, Irządze, Wilgoszcza, Wygiełzów, Witów, Jeziorowice, Małoszyce, Brzeziny, Otola, Otola Mała, łany Wielkie, Łany Małe, Łany Średnie, Zabrodzie, Koryczany, Żarnowiec, Wola Libertowska, Chlina, Udórz, Smoleń, Cisowa, Kleszczowa, Zarzecze, Sławniów, Dobra, Dobra Kolonia, Wierbka, Wierzbica, Przychody, Kidów, Dobraków, Siadcza, Szyce, Podleśna, Solca, Jasieniec, Grabiec, Siedliska, Bonowice, Chałupki, Goleniowy, Tęgobórz, Gustawów, Małachów, Bógdał, Drużykowa, Rędziny, Starzyny, Przyłęk, Brzostek, Łąkietka, Szyszki, Gródków, Preczów, Sarnów, Strzyżowice, Dobieszowice, Rogoźnik, Goląsza Biska, Goląsza Dolna, Brzękowice, Góra Siewierska, Chrobakowe, Dąbie, Warężyn, Wymysłów, Twardowice, Toporowice, Siemonia, Gołuchowice, Podwarpie, Tuliszów, Przeczyce, Najdziszów, Zawada, Sadowie, Myszkowice, Sączów, Nowa Wieś, Boguchwałowice, Brudzowice, Nowa Wioska, Żelisławice, Dziewki, Leśniaki, Winowno, Cynków, Krusin, Markowice, Wojsławice, Gniazdów, Mzyki, Siedlec Duży, Siedlec Mały, Pińczyce, Stara Huta, Zabijak, Pustkowie Lgockie, Koclin, Osiek, Rzeniszów, Mysłów, Gliniana Góra, Koziegłówki, Postęp, Lgota Górna, Lgota Nadwarcie, Lgota Mokrzesz, Nowa Kuźnica, Oczko, Gęzyn, Masłońskie, Kuźnica Stara, Jastrząb, Choroń, Dębowiec, Kotowice, Jaworznik, Dzierżno, Wysoka Lelowska, Ostrów, Przybynów, Jaroszów, Zawada, Czatachowa, Zaborze, Suliszowice, Bobolice, Mirów, Łutowiec, Ogorzelnik, Antolka, Zagórze, Bliżyce, Sokolniki, Moczydło, Okupniki, Niegłówka, Tomiszowice, Mzurów, Trzebniów, Postaszowice, Brzeziny, Dąbrowno, Gorzków Nowy, Gorzków Stary, Ludwinów, Luszowice, Balin, Myślachowice, Czyżówka, Płoki, Żurada, Młoszowa, Dulowa, Karniowice, Wola Filipowska, Filipowice, Miękinia, Nowa Góra, Ostrężnica, Lgota, Niesułowice, Witeradów, Osiek, Zimnodół, Gorenice, Czerna, Dębnik, Paczółtowice, Zawada, Zederman, Pisary, Siedlec, Żary, Przeginia, Jerzmanowice, Czubrowice, Racławice, Szklary, Dubie, Radwanowice, Rudawa, Brzezinka, Kobylany, Więckowce, Niegoszowice, Brzezie, Bolechowice, Karniowice, Zelków, Wierzchowie, Bębło, Ujazd, Tomaszowice, Modlnica, Modlniczka, Krzykawka, Krzykawa, Małobądz, Nowy Ujków, Laski, Cegielnia, Hutki, Bolesław, Krążek, Podlipie, Stary Ujków, Bukowno, Rudno, Tenczynek, Nawojowa Góra, Brzoskwinia, Nielepice, Chrosna, Kochanów, Aleksandrowice, Balice, Szczyglice, Burów, Kleszczów, Zabierzów, Piła Kościelecka, Bolęcin, Pogorzyce, Zagórze, Wygiełzów, Żarki, Chechło, Rodaki, Ryczówek, Kwaśniów Górny, Kwaśniów Dolny, Krzywopłoty, Cieślin, Jaroszowiec, Klucze, Bogucin Duży, Bogucin Mały, Strzegowa, Dłużec, Załęże, Bydlin, Kolbark, Chrzęstowice, Kąpiołki, Kąpiele Wielkie, Domaniewice, Lgota Wolbromska, Kaliś, Zarzecze, Miechówka, Zabagnie, Poręba Dzierżna, Łobzów, Boża Wola, Jeżówka, Podlesice Drugie, Jelcza, Wierzbie, Podlesice, Sulisławice, Adamowice, Wierzchowisko, Tczyca, Szreniawa, Szarkówka, Przybysławice, Dąbrowiec, Swojczany, Kępie, Marcinkowice, Uniejów Rędziny, Uniejów Parcela, Uniejów Kolonia, Pogwizdów, Charsznica Wieś, Charsznica, Ciszowice, Chodów, Witowice, Falniów, Rabsztyn, Troks, Jangrot, Olewin, Sieniczno, Kosmolów, Sułoszowa, Przeginia, Gotkowice, Sąspów, Czajowice, Ojców, Skała, Pieskowa Skała, Wielmoża, Zadroże, Michałówka, Podlesie, Braciejówka, Gołaczewy, Chełm, Brzozówka, Poręba Górna, Zasępiec, Budzyń, Porąbka, Sucha, Podchybie, Trzyciąż, Lgota Wielka, Trzebienice, Buk, Maków, Kamienica, Wielkanoc, Chobędza, Gołcza, Mostek, Zawadka, Ulina Wielka, Ulina Mała, Wysiołek, Cieplice, Rzeżuśnia, Krępa, Czaple Małe, Glanów, Ściborzyce, Imbramowice, Zagórowa, Milonki, Tarnawa, Małyszyce, Gołoszyn, Barbarka, Minoga, Sobiesęki, Żarnowica, Wysocice, Władysław, Laski Dworskie, Grzegorzowice Wielkie, Grzegorzowice Małe, Poręba Laskowska, Lesieniec, Zamłynie, Zagaje, Nowa Wieś, Przybysławice, Sułkowice, Iwanowice Włościańskie, Stoki, Rzeplin, Krasieniec Zakupny, Stary Krasieniec, Cianowice Duże, Smardzowice, Szczodrkowice, Damice, Maszyce, Niebyła, Żerkowice, Biały Kościół, Brzozówka, Narama, Kozierów, Prądnik Korzkiewski, Korzkiew, Owczary, Górna, Grębynice, Wielka Wieś, Przybysławice, Garliczka, Szyce, Januszowice, Giebułtów, Trojanowice, Pękowice, Zielonki, Bibice, Węgrzce oraz pozostałe okoliczne miejscowości.

 

 POWIATY:

   

zawierciański, będziński, myszkowski, częstochowski, kłobucki, lubliniecki, tarnogórski, gliwicki, mikołowski, bieruńsko-lędziński, pszczyński, miechowski, olkuski, chrzanowski, krakowski, miechowski, proszowicki, oświęcimski, wadowicki, jędrzejowski, włoszczowski, pińczowski, kazimierski, radomszczański, pajęczański.

 

  WOJEWÓDZTWA:

   

śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, łódzkie.

 

KIEROWNIK BUDOWY - ŚLĄSKIE I MAŁOPOLSKIE - TEL. 609-320-038, BUDOWA DOMÓW, NADZÓR BUDOWLANY, NADZÓR INWESTORSKI, KIEROWNIK BUDOWY, INSPEKTOR NADZORU, DOKUMENTY DO PINB -  POWIATOWY INSPEKTORAT NADZORU BUDOWLANEGO,  OPINIE TECHNICZNE BUDYNKÓW, OCENY TECHNICZNE BUDYNKÓW

 

ile kosztuje kierownik budowy 2017, koszt kierownika budowy, wynagrodzenie kierownika budowy domu jednorodzinnego, ile trzeba zapłacić kierownikowi budowy, ile bierze kierownik budowy domku jednorodzinnego 2017, kierownik budowy zarobki, kierownik budowy cena, kierownik budowy uprawnienia, kierownik budowy obowiązki, kierownik budowy praca,  OFERTEO,  Oferteo.pl.  

Strona główna | Oferta usług | Cennik | Kontakt                     © 2013 Robert Tarczyński & Partners                     Wykonanie : Kamelot.pl