^ Idź do góry

 

 

Please update your Flash Player to view content.

Licznik odwiedzin


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj128
mod_vvisit_counterWczoraj234
mod_vvisit_counterW tym tygodniu128
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1678
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1093
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu6960
mod_vvisit_counterWszystkie dni220998

Obecni teraz: 3
Twoje IP: 18.232.188.251
,
Dzisiaj: kwiecień 05, 2020

Kalendarz

Kwiecień 20
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Opinie o mnie *****

op9.jpg

inż. bud. Robert Tarczyński

Robert-zdjęcie profilowe-Mikołajki.jpg

Zadzwoń do mnie

tel. 609 320 038

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Cennik kierownika budowy

Barometr cen

Cennik budowlany R+M+S

Cenniki usług budowlanych

 

logo-db.png

Aktualności budowlane

Prawo budowlane

Wybrane PINB, WINB, GINB Druki do pobrania

Kalkulacje budowlane

Kalkulatory budowlane 1

Kalkulatory budowlane 2

Twój dom galeria

GRY: Budowa, Plac budowy

Rady ekspertów

 

  

 logo-big.png

 

 

 

 

Ciepłe okna, drzwi, bramy i rolety

Konkretne rozwiązania dla Twojego domu

Energooszczędność dotyczy nie tylko sposobów budowania, ale również technologii stosowanych w różnych produktach. Jednym z nich są energooszczędne okna. Czy ich zakup rzeczywiście gwarantuje mniejsze zużywanie energii? Budujemy energooszczędne domy, stosujemy w nich jak najbardziej ekonomiczne rozwiązania, wyposażamy w urządzenia i elementy, które pozwolą nam zaoszczędzić na zużyciu energii. To nie tylko troska o środowisko, ale przede wszystkim sposób na ograniczenie wydatków na energię, która pochłania znaczną część domowego budżetu. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele produktów energooszczędnych. W tej kwestii biernymi nie pozostali producenci okien. Dowodem na to są między innymi coraz częściej montowane w domach okna 4 szybowe oraz już powszechnie stosowane okna 3 szybowe. Nieco inną technologię zobaczymy w pakiecie szybowo-foliowym "Heat Mirror". To okna amerykańskiej firmy Southwall Technologies. Technologia ta ogranicza do minimum transfer ciepła dzięki umieszczaniu pomiędzy szybami folii pokrytej niskoemisyjną powłoką. Okna są lekkie gdyż jedną z szyb wewnętrznych zastępuje właśnie folia. To szyba zespolona o ekstremalnych właściwościach termoizolacyjnych, wyższych niż w przypadku ściany z ukierunkowanym rozwojem technologii na poprawę jej właściwości optycznych. Supercienka folia Heat Mirror ma jednak pewien minus. Zatrzymuje dość sporo światła słonecznego, przez co pomieszczenia są nieco przyciemnione. Stanowi to pewien dyskomfort dla osób je użytkujących szczególnie w budynkach mieszkalnych. Inaczej jest w budynkach biurowych gdzie szyby przyciemnione są często preferowane i doceniane szczególnie w upalnym i słonecznym okresie lata. Kluczowa jest także niemała cena, nawet do kilku razy wyższa.

Co to jest okno energooszczędne?

Okno energooszczędne wizualnie praktycznie nie różni się od standardowego okna. Za energooszczędność okna odpowiadają parametry okna oraz niektóre mniej widoczne elementy jego budowy. To, co wyróżnia okna energooszczędne spośród oferty okiennej to współczynnik przepuszczalności termicznej Uw. Najważniejszy jest parametr, który określa przepuszczalność termiczną dla całego okna, a nie jego samej szyby. Im współczynnik jest niższy, tym wyższa energooszczędność okna. Według wymagań technicznych, parametr przepuszczalności powinien wynosić około Uw=1,8 choć na rynku najwięcej jest okien o wskaźniku Uw=1,4. W przypadku okien energooszczędnych współczynnik przepuszczalności wynosi od 0,85 do 1,0 choć istnieją również modele gdzie Uw<0,8 (okna pasywne). Najistotniejsze w oknach rozwiązania, które wpływają na energooszczędność są zlokalizowane w okiennej ramie. Na termikę okna drewnianego ma wpływ między innymi grubość ramy, która w przypadku okien energooszczędnych może być nawet kilka centymetrów większa. Im rama jest grubsza, tym mniej ciepła przepuszcza. W przypadku okien plastikowych, grubość ramy nie ma zbyt dużego znaczenia, bo za jej izolacyjność odpowiada większa liczba komór. Oprócz ramy istotna jest szyba zamontowana w oknie, a raczej cały pakiet szyb termoizolacyjnych. Ich tafle są od siebie oddzielone specjalną ramką, a pomiędzy nimi znajduje się gaz szlachetny (najczęściej argon). Ponadto stosuje się w budowie pakietów powłokę niskoemisyjną na szybach, dzięki której współczynnik przenikania ciepła może być zmniejszony nawet o 30 procent. Jedną z innowacji jest również stosowanie specjalnej, przeźroczystej, termoizolacyjnej folii, którą umieszcza się pomiędzy szybami. Innym elementem wpływającym na termoizolacyjność okna jest uszczelka. Jeśli jest jej dużo, tym mniej chłodnego powietrza ma szansę przeniknąć do naszych wnętrz. Standardem widocznym na rynku jest pojedyncza uszczelka wrębowa o powierzchni styku z ramą 8mm.

 Współczynnik przenikania ciepła Uw

Współczynnik przenikania ciepła Uw informuje o przenikaniu ciepła przez całe okno, a nie tylko przez np. samą szybę. Określa on wielkość straty ciepła z wewnątrz na zewnątrz. Mniejszy współczynnik Uw to lepiej, gdyż mniejsza jest utrata ciepła. O współczynniku Uw całego okna decydują: przenikalność termiczna pakietu szybowego oraz profilu czyli złożenia ramy ze skrzydłem. O wielkości Uw decyduje również sposób osadzenia szyby w ramie oraz udział procentowy szyb w całej konstrukcji okna. Z powyższego wynika, że współczynnik przenikania ciepła Uw jest dla każdego okna inny i powinien być wyliczany do każdego okna oddzielnie. Najlepiej, gdy współczynnik przenikania ciepła Uw nie przekracza 0,8 W/m2K. Należy zatem zawsze dopytać sprzedawcę, czy współczynnik przenikania dotyczy tylko szyby, czy jest wyliczony indywidualnie dla poszczególnych okien. Musimy bardzo precyzyjnie i wnikliwie czytać oferty stolarki, bo często dla efektów marketingowych często prezentowane są nie do końca rzetelne wyliczenia. Podawanie współczynnika przenikania ciepła samej szyby lub okna referencyjnego, jako współczynnika dotyczącego wszystkich zamawianych pozycji może potencjalnego klienta wprowadzić w błąd. Zgodnie z normą PN-EN 14351-1+A1 producenci okien mają obowiązek deklarowania współczynnika termoizolacyjności dla każdego okna wprowadzanego do obrotu. Informacja ta winna znajdować się na etykiecie, bądź w dokumentach towarzyszących (w umowie, specyfikacji technicznej).

a.jpg

3.jpg

yui.jpg

Schemat_domu_pasywnego.jpg

dom_energooszczedny.jpg

ads.jpg

Energooszczędne = dobre?

Okna energooszczędne mają wyższą cenę od standardowych. Jest to efekt zastosowania znacznie większej ilości materiałów do produkcji, a także bardziej skomplikowanego procesu wytworzenia takiego okna. W zamian jednak, okna energooszczędne dają duże oszczędności w kosztach ogrzewania. Należy pamiętać, że z izolacyjnością okien nie należy przesadzać w pewnych rozwiązaniach budynku energooszczędnego i wybrać rozwiązanie optymalne. W słonecznej porze jesiennej gdy jeszcze nie ogrzewamy budynku przez okno o mniejszej izolacyjności dostanie się do pomieszczenia więcej promieni słonecznych, które nagrzeją mieszkanie. Przykładowo ściana (z odpowiednich materiałów, pomalowana ciemnym absorbentem) wewnątrz tego pomieszczenia, na którą będą padały promienie słoneczne będzie akumulatorem. Odda zaś ciepło do pomieszczenia gdy nie będzie już poddawana promieniowaniu słonecznemu. Takie cykle mogą się powtarzać w różnej częstotliwości. W Internecie, na stronie producentów okien  można znaleźć wirtualne kalkulatory, które pomogą wyliczyć nam potencjalną oszczędność, jaką uzyskamy po zamontowaniu w naszym domu okien energooszczędnych. To, o czym należy pamiętać decydując się na okna z większą izolacją to zapewnienie właściwej wentylacji wewnątrz pomieszczeń. Przy tak szczelnych oknach, systemy wentylacyjne muszą działać bez zarzutu. Inaczej pojawią się problemy związane z niewłaściwą cyrkulacją powietrza, co jest bardzo niebezpieczne w momencie, gdy np. ogrzewamy wnętrza piecem gazowym. Ważne jest też to, by okna energooszczędne pochodziły od znanego producenta, który posiada wymagane badania i certyfikaty na swój produkt, a także ma potwierdzenie na parametry techniczne okien. To gwarancja, że okna energooszczędne spełnią nasze oczekiwania i w dłuższej perspektywie przyniosą duże oszczędności przy dużej ich powierzchni.

 

Proponujemy Państwu nowoczesne okna ciepłe, energooszczędne i pasywne. 
Największa Galeria na Śląsku i w Małopolsce.


Jak ciepło ucieka przez okno

8-cieplo-ucieka-co-z-tym-zrobic.jpg 

 

 

  Obszar działania

 

MIEJSCOWOŚCI:

   

Katowice, Kraków, Częstochowa, Gliwice, Tychy, Ogrodzieniec, Podzamcze, Zawiercie, Łazy, Myszków, Będzin, Czeladź, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Tychy, Miasteczko Śląskie, Celiny, Niezdara, Tąpkowice, Ossy, Orzech, Nakło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Tarnowskie Góry, Radzionków, Bobrowniki, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Bytom, Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Chorzów, Bieruń, Lędziny, Imielin, Chełm Śląski, Chełmek, Pszczyna, Libiąż, Jaworzno, Chrzanów, Babice, Płaza, Alwernia, Olkusz, Miechów, Jędrzejów, Włoszczowa, Łazy, Poręba, Siewierz, Czekanka, Mierzęcice, Pyrzowice, Ożarowice, Psary, Malinowice, Wojkowice, Wojkowice Kościelne, Siemianowice Śląskie, Trzebinia, Bukowno, Sławków, Bolesław, Klucze, Koziegłowy, Woźniki, Poraj, Żarki, Żarki Letnisko, Janów, Niegowa, Włodowice, Kroczyce, Lelów, Irządze, Szczekociny, Żarnowiec, Pilica, Wolbrom, Charsznica, Gołcza, Trzyciąż, Sułoszowa, Skała, Jerzmanowice, Pieskowa Skała, Ojców, Wielka Wieś, Zabierzów, Krzeszowice, Chruszczobród, Wiesiółka, Wysoka, Ciągowice, Trzebyczka, Niegowonice, Niegowoniczki, Grabowa, Hutki-Kanki, Mitręga, Rokitno Szlacheckie, Kuźnica Masłońska, Kazimierówka, Żelazko, Ryczów, Ryczów-Kolonia, Kiełkowice, Mokrus, Giebło, Gulzów, Biskupice, Kocikowa, Złożeniec, Siamoszyce, Szypowice, Dzwonowice, Sierbowice, Przyłubsko, Włodowice, Rudniki, Skałka, Parkoszowice, Morsko, Góra Włodowska, Rzędkowice, Piaseczno, Lgota Murowana, Lgotka, Podlesice, Kroczyce, Hucisko, Zdów, Kostkowice, Gołuchowice, Siemięrzyce, Pradła, Dzibice, Dobrogoszczyce, Siedliszowice, Trzciniec, Ołdza, Wólka Ołudzka, Rokitno, Szczekociny, Biała Błotna, Wilków, Bodziejowice, Zagórze, Mikołajewice, Sadowie, Woźniki, Zawadka, Zawada Pilicka, Irządze, Wilgoszcza, Wygiełzów, Witów, Jeziorowice, Małoszyce, Brzeziny, Otola, Otola Mała, łany Wielkie, Łany Małe, Łany Średnie, Zabrodzie, Koryczany, Żarnowiec, Wola Libertowska, Chlina, Udórz, Smoleń, Cisowa, Kleszczowa, Zarzecze, Sławniów, Dobra, Dobra Kolonia, Wierbka, Wierzbica, Przychody, Kidów, Dobraków, Siadcza, Szyce, Podleśna, Solca, Jasieniec, Grabiec, Siedliska, Bonowice, Chałupki, Goleniowy, Tęgobórz, Gustawów, Małachów, Bógdał, Drużykowa, Rędziny, Starzyny, Przyłęk, Brzostek, Łąkietka, Szyszki, Gródków, Preczów, Sarnów, Strzyżowice, Dobieszowice, Rogoźnik, Goląsza Biska, Goląsza Dolna, Brzękowice, Góra Siewierska, Chrobakowe, Dąbie, Warężyn, Wymysłów, Twardowice, Toporowice, Siemonia, Gołuchowice, Podwarpie, Tuliszów, Przeczyce, Najdziszów, Zawada, Sadowie, Myszkowice, Sączów, Nowa Wieś, Boguchwałowice, Brudzowice, Nowa Wioska, Żelisławice, Dziewki, Leśniaki, Winowno, Cynków, Krusin, Markowice, Wojsławice, Gniazdów, Mzyki, Siedlec Duży, Siedlec Mały, Pińczyce, Stara Huta, Zabijak, Pustkowie Lgockie, Koclin, Osiek, Rzeniszów, Mysłów, Gliniana Góra, Koziegłówki, Postęp, Lgota Górna, Lgota Nadwarcie, Lgota Mokrzesz, Nowa Kuźnica, Oczko, Gęzyn, Masłońskie, Kuźnica Stara, Jastrząb, Choroń, Dębowiec, Kotowice, Jaworznik, Dzierżno, Wysoka Lelowska, Ostrów, Przybynów, Jaroszów, Zawada, Czatachowa, Zaborze, Suliszowice, Bobolice, Mirów, Łutowiec, Ogorzelnik, Antolka, Zagórze, Bliżyce, Sokolniki, Moczydło, Okupniki, Niegłówka, Tomiszowice, Mzurów, Trzebniów, Postaszowice, Brzeziny, Dąbrowno, Gorzków Nowy, Gorzków Stary, Ludwinów, Luszowice, Balin, Myślachowice, Czyżówka, Płoki, Żurada, Młoszowa, Dulowa, Karniowice, Wola Filipowska, Filipowice, Miękinia, Nowa Góra, Ostrężnica, Lgota, Niesułowice, Witeradów, Osiek, Zimnodół, Gorenice, Czerna, Dębnik, Paczółtowice, Zawada, Zederman, Pisary, Siedlec, Żary, Przeginia, Jerzmanowice, Czubrowice, Racławice, Szklary, Dubie, Radwanowice, Rudawa, Brzezinka, Kobylany, Więckowce, Niegoszowice, Brzezie, Bolechowice, Karniowice, Zelków, Wierzchowie, Bębło, Ujazd, Tomaszowice, Modlnica, Modlniczka, Krzykawka, Krzykawa, Małobądz, Nowy Ujków, Laski, Cegielnia, Hutki, Bolesław, Krążek, Podlipie, Stary Ujków, Bukowno, Rudno, Tenczynek, Nawojowa Góra, Brzoskwinia, Nielepice, Chrosna, Kochanów, Aleksandrowice, Balice, Szczyglice, Burów, Kleszczów, Zabierzów, Piła Kościelecka, Bolęcin, Pogorzyce, Zagórze, Wygiełzów, Żarki, Chechło, Rodaki, Ryczówek, Kwaśniów Górny, Kwaśniów Dolny, Krzywopłoty, Cieślin, Jaroszowiec, Klucze, Bogucin Duży, Bogucin Mały, Strzegowa, Dłużec, Załęże, Bydlin, Kolbark, Chrzęstowice, Kąpiołki, Kąpiele Wielkie, Domaniewice, Lgota Wolbromska, Kaliś, Zarzecze, Miechówka, Zabagnie, Poręba Dzierżna, Łobzów, Boża Wola, Jeżówka, Podlesice Drugie, Jelcza, Wierzbie, Podlesice, Sulisławice, Adamowice, Wierzchowisko, Tczyca, Szreniawa, Szarkówka, Przybysławice, Dąbrowiec, Swojczany, Kępie, Marcinkowice, Uniejów Rędziny, Uniejów Parcela, Uniejów Kolonia, Pogwizdów, Charsznica Wieś, Charsznica, Ciszowice, Chodów, Witowice, Falniów, Rabsztyn, Troks, Jangrot, Olewin, Sieniczno, Kosmolów, Sułoszowa, Przeginia, Gotkowice, Sąspów, Czajowice, Ojców, Skała, Pieskowa Skała, Wielmoża, Zadroże, Michałówka, Podlesie, Braciejówka, Gołaczewy, Chełm, Brzozówka, Poręba Górna, Zasępiec, Budzyń, Porąbka, Sucha, Podchybie, Trzyciąż, Lgota Wielka, Trzebienice, Buk, Maków, Kamienica, Wielkanoc, Chobędza, Gołcza, Mostek, Zawadka, Ulina Wielka, Ulina Mała, Wysiołek, Cieplice, Rzeżuśnia, Krępa, Czaple Małe, Glanów, Ściborzyce, Imbramowice, Zagórowa, Milonki, Tarnawa, Małyszyce, Gołoszyn, Barbarka, Minoga, Sobiesęki, Żarnowica, Wysocice, Władysław, Laski Dworskie, Grzegorzowice Wielkie, Grzegorzowice Małe, Poręba Laskowska, Lesieniec, Zamłynie, Zagaje, Nowa Wieś, Przybysławice, Sułkowice, Iwanowice Włościańskie, Stoki, Rzeplin, Krasieniec Zakupny, Stary Krasieniec, Cianowice Duże, Smardzowice, Szczodrkowice, Damice, Maszyce, Niebyła, Żerkowice, Biały Kościół, Brzozówka, Narama, Kozierów, Prądnik Korzkiewski, Korzkiew, Owczary, Górna, Grębynice, Wielka Wieś, Przybysławice, Garliczka, Szyce, Januszowice, Giebułtów, Trojanowice, Pękowice, Zielonki, Bibice, Węgrzce oraz pozostałe okoliczne miejscowości.

 

 POWIATY:

   

zawierciański, będziński, myszkowski, częstochowski, kłobucki, lubliniecki, tarnogórski, gliwicki, mikołowski, bieruńsko-lędziński, pszczyński, miechowski, olkuski, chrzanowski, krakowski, miechowski, proszowicki, oświęcimski, wadowicki, jędrzejowski, włoszczowski, pińczowski, kazimierski, radomszczański, pajęczański.

 

  WOJEWÓDZTWA:

   

śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, łódzkie.

 

KIEROWNIK BUDOWY - ŚLĄSKIE I MAŁOPOLSKIE - TEL. 609-320-038, BUDOWA DOMÓW, NADZÓR BUDOWLANY, NADZÓR INWESTORSKI, KIEROWNIK BUDOWY, INSPEKTOR NADZORU, DOKUMENTY DO PINB -  POWIATOWY INSPEKTORAT NADZORU BUDOWLANEGO,  OPINIE TECHNICZNE BUDYNKÓW, OCENY TECHNICZNE BUDYNKÓW

 

ile kosztuje kierownik budowy 2017, koszt kierownika budowy, wynagrodzenie kierownika budowy domu jednorodzinnego, ile trzeba zapłacić kierownikowi budowy, ile bierze kierownik budowy domku jednorodzinnego 2017, kierownik budowy zarobki, kierownik budowy cena, kierownik budowy uprawnienia, kierownik budowy obowiązki, kierownik budowy praca,  OFERTEO,  Oferteo.pl.  

Strona główna | Oferta usług | Cennik | Kontakt                     © 2013 Robert Tarczyński & Partners                     Wykonanie : Kamelot.pl