^ Idź do góry

 

 

Please update your Flash Player to view content.

Licznik odwiedzin


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj142
mod_vvisit_counterWczoraj234
mod_vvisit_counterW tym tygodniu142
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1678
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1107
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu6960
mod_vvisit_counterWszystkie dni221012

Obecni teraz: 3
Twoje IP: 18.232.188.251
,
Dzisiaj: kwiecień 05, 2020

Kalendarz

Kwiecień 20
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Opinie o mnie *****

op9.jpg

inż. bud. Robert Tarczyński

Robert-zdjęcie profilowe-Mikołajki.jpg

Zadzwoń do mnie

tel. 609 320 038

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Cennik kierownika budowy

Barometr cen

Cennik budowlany R+M+S

Cenniki usług budowlanych

 

logo-db.png

Aktualności budowlane

Prawo budowlane

Wybrane PINB, WINB, GINB Druki do pobrania

Kalkulacje budowlane

Kalkulatory budowlane 1

Kalkulatory budowlane 2

Twój dom galeria

GRY: Budowa, Plac budowy

Rady ekspertów

 

  

 logo-big.png

 

 

 

 

Nowoczesne ogrzewanie z pompą ciepła

Konkretne rozwiązania dla Twojego domu

Pompy ciepła wykorzystują ogromne ilości energii cieplnej, które utrzymują się w naturalnych pokładach (ziemia, powietrze, woda). Źródła te z racji niskiej temperatury nie nadają się do bezpośredniego wykorzystania, ale dzięki pompie ciepła możliwe jest pozyskanie tej energii w sposób ekonomicznie opłacalny. Zastosowanie pompy ciepła służy ogrzewaniu pomieszczeń i wody użytkowej poprzez odbieranie ciepła ze źródła o niskiej temperaturze (może nim być powietrze – powietrzne pompy ciepła, woda – wodne pompy ciepła lub grunt – gruntowe pompy ciepła). Zaledwie 1/3 energii potrzebnej do działania pompy, jest energią pochodzącą z elektrowni. Reszta to energia pozyskana ze środowiska, która jest zupełnie darmowa. Obecnie przy wciąż drożejących cenach gazu, węgla czy oleju opałowego pompa ciepła jest najtańszym sposobem na ogrzanie domu. Największymi korzyściami wynikającymi z użytkowania pomp ciepła są: • Najniższe koszty eksploatacji: niższe koszty ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej niż w przypadku systemów ogrzewania: gazowego, olejowego lub elektrycznego • Bezpieczeństwo: brak spalin, brak łatwopalnych mediów • Całkowita bezobsługowość: pompa ciepła nie wymaga (poza energią elektryczną) dostarczania paliwa, a całość pracy kontrolowana jest przez wbudowany sterownik • Ekologia: tylko 25 do 30% energii potrzebnej do pracy pobierane jest z sieci elektrycznej (reszta to w pełni odnawialna energia zakumulowana w ziemi, powietrzu, wodzie i cieple odpadowym) • Komfort i wygoda w użyciu: możliwość zadawania wielu parametrów związanych z pracą pompy ciepła: programowanie zmian temperatury pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej – tzw. system obniżeń) • Możliwość klimatyzowania pomieszczeń: za pomocą pompy ciepła lub tylko jej dolnego źródła. Jest to chłodzenie pasywne • Bardzo długa żywotność eksploatacyjna całej instalacji: nawet do 25 lat • Łatwość adaptacyjna:  instalacja pompy nie wymaga budowy komina • Czystość pomieszczenia.

03.jpg

p8.jpg

grd3max.jpg

kolektor-gruntowy.jpg

grd1max.jpg

tn_jak_działa_pompa_ciepła1.jpg

pomp-rys-zasada.gif

obieg-pompy-ciepla.jpeg

Woszczele-pompa.jpg

fux-pompa-ciepla.jpg  

Pompa gruntowa

Energia z gruntu może być pobierana przez kolektor gruntowy (wymiennik poziomy) lub sondy gruntowe (wymiennik pionowy). Są to ułożone w ziemi rury z tworzyw sztucznych (zwykle z polietylenu), przez które przepływa mieszanina wody i glikolu, zwana solanką. Odbiera ona ciepło z gruntu i transportuje do wymiennika pompy ciepła. Tanio i efektywnie można też pobierać ciepło z wód gruntowych. Niestety, zwłaszcza w centralnej Polsce, ich skład chemiczny nie jest odpowiedni, a nawet jeśli początkowo był – może po pewnym czasie niekorzystnie się zmienić. Jeśli pojawi się w nich np. żelazo, spowoduje to zatkanie się wymienników w pompie ciepła. Dlatego ten rodzaj dolnego źródła ciepła jest rzadko stosowany. • KOLEKTOR GRUNTOWY. Jest to system rur, ułożony na dużej powierzchni, na głębokości 1,2 do 1,8 m. Poszczególne pętle powinny być równe i nie dłuższe niż 100 m. Odstępy pomiędzy pętlami zależą od średnicy przewodów i wynoszą najczęściej od 70 do 110 cm. Ilość ciepła, jaką można pozyskać z gruntu, zależy w dużej mierze od jego wilgotności i struktury. Z jednego metra rury ułożonej w wilgotnej, gliniastej ziemi można pobrać nawet 25-35 W ciepła, zaś z suchej, piaszczystej – jedynie 10-15 W. Takie dolne źródło ciepła wymaga działki odpowiedniej wielkości, czasami nawet dwukrotnie większej niż metraż ogrzewanego domu. Teren działki nie powinien być zacieniony (najlepiej w tym miejscu założyć trawnik; nie poleca się sadzić drzew), ponieważ w lecie umożliwia to szybsze ocieplenie gruntu. Dla pompy ciepła o mocy 6 kW należy ułożyć 490 m2 rur o średnicy 32 mm. SONDY GRUNTOWE. Taki kolektor można zmieścić nawet na małej działce. Są to odwierty o głębokości od 50 do nawet 150 m. Przyjmuje się, że z jednego metra sondy można uzyskać 50-55 W ciepła. Ten rodzaj dolnego źródła charakteryzuje się stabilnością temperatury w ciągu roku, dzięki czemu pompa ciepła ma stałą moc w ciągu całego sezonu grzewczego. Konieczność użycia specjalistycznego sprzętu przekłada się na droższe do wykonania rozwiązanie niż kolektor gruntowy. Aby móc wykonać odwierty, inwestor musi uzyskać pozwolenie z urzędu gospodarki wodnej. Jeśli będą potrzebne głębsze (powyżej 100 m), powinien mieć zgodę urzędu górniczego. Liczba i głębokość odwiertów zależy od zapotrzebowania budynku na ciepło.

Pompa powietrzna

Najważniejsze atuty to tania instalacja oraz niekłopotliwe użytkowanie. Instalacja tego typu pompy jest prosta i w przeciwieństwie do pomp gruntowych nie wiąże się z koniecznością wykonywania odwiertów ani układania w ziemi kolektorów. To z kolei przekłada się na niższy koszt instalacji. Moc, a tym samym uzysk energii przy wykorzystaniu pompy powietrznej (poniżej -15 stopni C) są jednak niższe, niż w przypadku pompy gruntowej, lecz nadal jest bardziej opłacalna niż w inne źródła energii. Pompy ciepła typu powietrze-woda łączą w sobie zalety związane z wykorzystaniem powietrza zewnętrznego jako źródła ciepła wraz ze szczególnymi korzyściami wynikającymi z konstrukcji typu split. W konstrukcji tej wymiennik ciepła (parownik) instaluje się oddzielnie na zewnątrz i łączy rurami z jednostką hydrauliczną, która zainstalowana jest w pomieszczeniu. Maksymalna temperatura przepływu pomp ciepła typu powietrze-woda wynosi 55°C, co umożliwia przygotowanie ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewanie przy pomocy niskotemperaturowych systemów ogrzewania. Komponent zewnętrzny można instalować przy ścianie zewnętrznej, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Jednostkę hydrauliczną z wbudowanym sterownikiem instaluje się wewnątrz budynku. 300-litrowy zbiornik ciepłej wody użytkowej wraz wbudowanym wymiennikiem ciepła dostosowanym do pomp ciepła zapewnia dogodne możliwości przygotowania ciepłej wody. Sterowanie falownikiem reguluje wydajność cieplną pompy ciepła tak, aby była adekwatna dla zapotrzebowania na ciepło budynku. Wbrew opiniom pompa typu split może działać jako samodzielne źródło ciepła. Musi być też odpowiednio dobrana, zamontowana oraz skonfigurowana.

Pompa do CWU

Pompa ciepła do CWU służy tylko i wyłącznie do podgrzewania wody użytkowej. Są to pompy powietrzne. Powietrze doprowadzone jest z zewnątrz za pomocą kanałów wentylacyjnych. Często wykorzystuje się również ciepło odpadowe z kuchni lub innych pomieszczeń, tam gdzie jest go nadmiar. Urządzenia te pokrywają od 70 do 100% zapotrzebowania na ciepłą wodę i dają od 50 do 70% rocznej oszczędności. Sprawdzają się doskonale zarówno w nowo budowanych budynkach jak również przy modernizacji już istniejących instalacji i kotłowni. Pompy są dostępne w dwóch wariantach: • KOMPAKT czyli zabudowane w zbiorniku oraz • ODDZIELNE URZĄDZENIE, które można podłączyć do już istniejącego zbiornika. Jeżeli chodzi o wydajność pompy do CWU należy jednak pamiętać że pompy te najbardziej ekonomiczne są przy temperaturze od +7 stopni C w górę. Przy niższych temperaturach również działają ale odzysk ciepła jest mniejszy tzn. dogrzanie takiej samej ilości wody do tej samej temperatury trwa nieco dłużej. W okresie zimowym konieczne jest drugie źródło ciepła. Pompa podgrzewa wodę maksymalnie do 60 stopni C. Praktyczny zakres wody użytkowej do kąpieli wynosi od 35 do 45 stopni C, tak więc mamy duży zapas temperaturowy.

 

Proponujemy Państwu nowoczesne rozwiązania pomp ciepła.

Pompa ciepła latem i zimą 

12qwe.jpg

 

 

  Obszar działania

 

MIEJSCOWOŚCI:

   

Katowice, Kraków, Częstochowa, Gliwice, Tychy, Ogrodzieniec, Podzamcze, Zawiercie, Łazy, Myszków, Będzin, Czeladź, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Tychy, Miasteczko Śląskie, Celiny, Niezdara, Tąpkowice, Ossy, Orzech, Nakło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Tarnowskie Góry, Radzionków, Bobrowniki, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Bytom, Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Chorzów, Bieruń, Lędziny, Imielin, Chełm Śląski, Chełmek, Pszczyna, Libiąż, Jaworzno, Chrzanów, Babice, Płaza, Alwernia, Olkusz, Miechów, Jędrzejów, Włoszczowa, Łazy, Poręba, Siewierz, Czekanka, Mierzęcice, Pyrzowice, Ożarowice, Psary, Malinowice, Wojkowice, Wojkowice Kościelne, Siemianowice Śląskie, Trzebinia, Bukowno, Sławków, Bolesław, Klucze, Koziegłowy, Woźniki, Poraj, Żarki, Żarki Letnisko, Janów, Niegowa, Włodowice, Kroczyce, Lelów, Irządze, Szczekociny, Żarnowiec, Pilica, Wolbrom, Charsznica, Gołcza, Trzyciąż, Sułoszowa, Skała, Jerzmanowice, Pieskowa Skała, Ojców, Wielka Wieś, Zabierzów, Krzeszowice, Chruszczobród, Wiesiółka, Wysoka, Ciągowice, Trzebyczka, Niegowonice, Niegowoniczki, Grabowa, Hutki-Kanki, Mitręga, Rokitno Szlacheckie, Kuźnica Masłońska, Kazimierówka, Żelazko, Ryczów, Ryczów-Kolonia, Kiełkowice, Mokrus, Giebło, Gulzów, Biskupice, Kocikowa, Złożeniec, Siamoszyce, Szypowice, Dzwonowice, Sierbowice, Przyłubsko, Włodowice, Rudniki, Skałka, Parkoszowice, Morsko, Góra Włodowska, Rzędkowice, Piaseczno, Lgota Murowana, Lgotka, Podlesice, Kroczyce, Hucisko, Zdów, Kostkowice, Gołuchowice, Siemięrzyce, Pradła, Dzibice, Dobrogoszczyce, Siedliszowice, Trzciniec, Ołdza, Wólka Ołudzka, Rokitno, Szczekociny, Biała Błotna, Wilków, Bodziejowice, Zagórze, Mikołajewice, Sadowie, Woźniki, Zawadka, Zawada Pilicka, Irządze, Wilgoszcza, Wygiełzów, Witów, Jeziorowice, Małoszyce, Brzeziny, Otola, Otola Mała, łany Wielkie, Łany Małe, Łany Średnie, Zabrodzie, Koryczany, Żarnowiec, Wola Libertowska, Chlina, Udórz, Smoleń, Cisowa, Kleszczowa, Zarzecze, Sławniów, Dobra, Dobra Kolonia, Wierbka, Wierzbica, Przychody, Kidów, Dobraków, Siadcza, Szyce, Podleśna, Solca, Jasieniec, Grabiec, Siedliska, Bonowice, Chałupki, Goleniowy, Tęgobórz, Gustawów, Małachów, Bógdał, Drużykowa, Rędziny, Starzyny, Przyłęk, Brzostek, Łąkietka, Szyszki, Gródków, Preczów, Sarnów, Strzyżowice, Dobieszowice, Rogoźnik, Goląsza Biska, Goląsza Dolna, Brzękowice, Góra Siewierska, Chrobakowe, Dąbie, Warężyn, Wymysłów, Twardowice, Toporowice, Siemonia, Gołuchowice, Podwarpie, Tuliszów, Przeczyce, Najdziszów, Zawada, Sadowie, Myszkowice, Sączów, Nowa Wieś, Boguchwałowice, Brudzowice, Nowa Wioska, Żelisławice, Dziewki, Leśniaki, Winowno, Cynków, Krusin, Markowice, Wojsławice, Gniazdów, Mzyki, Siedlec Duży, Siedlec Mały, Pińczyce, Stara Huta, Zabijak, Pustkowie Lgockie, Koclin, Osiek, Rzeniszów, Mysłów, Gliniana Góra, Koziegłówki, Postęp, Lgota Górna, Lgota Nadwarcie, Lgota Mokrzesz, Nowa Kuźnica, Oczko, Gęzyn, Masłońskie, Kuźnica Stara, Jastrząb, Choroń, Dębowiec, Kotowice, Jaworznik, Dzierżno, Wysoka Lelowska, Ostrów, Przybynów, Jaroszów, Zawada, Czatachowa, Zaborze, Suliszowice, Bobolice, Mirów, Łutowiec, Ogorzelnik, Antolka, Zagórze, Bliżyce, Sokolniki, Moczydło, Okupniki, Niegłówka, Tomiszowice, Mzurów, Trzebniów, Postaszowice, Brzeziny, Dąbrowno, Gorzków Nowy, Gorzków Stary, Ludwinów, Luszowice, Balin, Myślachowice, Czyżówka, Płoki, Żurada, Młoszowa, Dulowa, Karniowice, Wola Filipowska, Filipowice, Miękinia, Nowa Góra, Ostrężnica, Lgota, Niesułowice, Witeradów, Osiek, Zimnodół, Gorenice, Czerna, Dębnik, Paczółtowice, Zawada, Zederman, Pisary, Siedlec, Żary, Przeginia, Jerzmanowice, Czubrowice, Racławice, Szklary, Dubie, Radwanowice, Rudawa, Brzezinka, Kobylany, Więckowce, Niegoszowice, Brzezie, Bolechowice, Karniowice, Zelków, Wierzchowie, Bębło, Ujazd, Tomaszowice, Modlnica, Modlniczka, Krzykawka, Krzykawa, Małobądz, Nowy Ujków, Laski, Cegielnia, Hutki, Bolesław, Krążek, Podlipie, Stary Ujków, Bukowno, Rudno, Tenczynek, Nawojowa Góra, Brzoskwinia, Nielepice, Chrosna, Kochanów, Aleksandrowice, Balice, Szczyglice, Burów, Kleszczów, Zabierzów, Piła Kościelecka, Bolęcin, Pogorzyce, Zagórze, Wygiełzów, Żarki, Chechło, Rodaki, Ryczówek, Kwaśniów Górny, Kwaśniów Dolny, Krzywopłoty, Cieślin, Jaroszowiec, Klucze, Bogucin Duży, Bogucin Mały, Strzegowa, Dłużec, Załęże, Bydlin, Kolbark, Chrzęstowice, Kąpiołki, Kąpiele Wielkie, Domaniewice, Lgota Wolbromska, Kaliś, Zarzecze, Miechówka, Zabagnie, Poręba Dzierżna, Łobzów, Boża Wola, Jeżówka, Podlesice Drugie, Jelcza, Wierzbie, Podlesice, Sulisławice, Adamowice, Wierzchowisko, Tczyca, Szreniawa, Szarkówka, Przybysławice, Dąbrowiec, Swojczany, Kępie, Marcinkowice, Uniejów Rędziny, Uniejów Parcela, Uniejów Kolonia, Pogwizdów, Charsznica Wieś, Charsznica, Ciszowice, Chodów, Witowice, Falniów, Rabsztyn, Troks, Jangrot, Olewin, Sieniczno, Kosmolów, Sułoszowa, Przeginia, Gotkowice, Sąspów, Czajowice, Ojców, Skała, Pieskowa Skała, Wielmoża, Zadroże, Michałówka, Podlesie, Braciejówka, Gołaczewy, Chełm, Brzozówka, Poręba Górna, Zasępiec, Budzyń, Porąbka, Sucha, Podchybie, Trzyciąż, Lgota Wielka, Trzebienice, Buk, Maków, Kamienica, Wielkanoc, Chobędza, Gołcza, Mostek, Zawadka, Ulina Wielka, Ulina Mała, Wysiołek, Cieplice, Rzeżuśnia, Krępa, Czaple Małe, Glanów, Ściborzyce, Imbramowice, Zagórowa, Milonki, Tarnawa, Małyszyce, Gołoszyn, Barbarka, Minoga, Sobiesęki, Żarnowica, Wysocice, Władysław, Laski Dworskie, Grzegorzowice Wielkie, Grzegorzowice Małe, Poręba Laskowska, Lesieniec, Zamłynie, Zagaje, Nowa Wieś, Przybysławice, Sułkowice, Iwanowice Włościańskie, Stoki, Rzeplin, Krasieniec Zakupny, Stary Krasieniec, Cianowice Duże, Smardzowice, Szczodrkowice, Damice, Maszyce, Niebyła, Żerkowice, Biały Kościół, Brzozówka, Narama, Kozierów, Prądnik Korzkiewski, Korzkiew, Owczary, Górna, Grębynice, Wielka Wieś, Przybysławice, Garliczka, Szyce, Januszowice, Giebułtów, Trojanowice, Pękowice, Zielonki, Bibice, Węgrzce oraz pozostałe okoliczne miejscowości.

 

 POWIATY:

   

zawierciański, będziński, myszkowski, częstochowski, kłobucki, lubliniecki, tarnogórski, gliwicki, mikołowski, bieruńsko-lędziński, pszczyński, miechowski, olkuski, chrzanowski, krakowski, miechowski, proszowicki, oświęcimski, wadowicki, jędrzejowski, włoszczowski, pińczowski, kazimierski, radomszczański, pajęczański.

 

  WOJEWÓDZTWA:

   

śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, łódzkie.

 

KIEROWNIK BUDOWY - ŚLĄSKIE I MAŁOPOLSKIE - TEL. 609-320-038, BUDOWA DOMÓW, NADZÓR BUDOWLANY, NADZÓR INWESTORSKI, KIEROWNIK BUDOWY, INSPEKTOR NADZORU, DOKUMENTY DO PINB -  POWIATOWY INSPEKTORAT NADZORU BUDOWLANEGO,  OPINIE TECHNICZNE BUDYNKÓW, OCENY TECHNICZNE BUDYNKÓW

 

ile kosztuje kierownik budowy 2017, koszt kierownika budowy, wynagrodzenie kierownika budowy domu jednorodzinnego, ile trzeba zapłacić kierownikowi budowy, ile bierze kierownik budowy domku jednorodzinnego 2017, kierownik budowy zarobki, kierownik budowy cena, kierownik budowy uprawnienia, kierownik budowy obowiązki, kierownik budowy praca,  OFERTEO,  Oferteo.pl.  

Strona główna | Oferta usług | Cennik | Kontakt                     © 2013 Robert Tarczyński & Partners                     Wykonanie : Kamelot.pl