^ Idź do góry

 

 

Please update your Flash Player to view content.

Licznik odwiedzin


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj131
mod_vvisit_counterWczoraj234
mod_vvisit_counterW tym tygodniu131
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1678
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1096
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu6960
mod_vvisit_counterWszystkie dni221001

Obecni teraz: 2
Twoje IP: 18.232.188.251
,
Dzisiaj: kwiecień 05, 2020

Kalendarz

Kwiecień 20
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Opinie o mnie *****

op9.jpg

inż. bud. Robert Tarczyński

Robert-zdjęcie profilowe-Mikołajki.jpg

Zadzwoń do mnie

tel. 609 320 038

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Podstawa wyceny

Inwestorom proponujemy
korzystne ceny
za usługi nadzoru

budowlanego.

O


Naszymi klientami są
przede wszystkim
inwestorzy prywatni,
budujący swoje własne,
wymarzone domy
jednorodzinne,
ale także inwestorzy
instytucjonalni.

O

Istotnym czynnikiem
uzgodnienia ceny
jest zapoznanie się
z projektem, bądź
istniejącym obiektem
oraz odległość dojazdu
do Inwestora.

O

Z nami zawsze się dogadasz!
 

  
 

Cennik kierownika budowy

Barometr cen

Cennik budowlany R+M+S

Cenniki usług budowlanych

 

logo-db.png

Aktualności budowlane

Prawo budowlane

Wybrane PINB, WINB, GINB Druki do pobrania

Kalkulacje budowlane

Kalkulatory budowlane 1

Kalkulatory budowlane 2

Twój dom galeria

GRY: Budowa, Plac budowy

Rady ekspertów

 

  

 logo-big.png

 

 

 

 

AKTUALNOŚCI Z PRACY: 

1) Opinie techniczne przed zakupem budynku - warto !

 

      Przystępując do zakupu budynku już użytkowanego bądź budynku nowo wybudowanego, przed lub po odbiorze lub budynku nie ukończonego w budowie, zmieniającego właściciela warto jest poprosić fachowca o wydanie opinii o jego stanie technicznym. Chodzi o to aby poznać czy prace zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną oraz projektem, wychwycić niedociągnięcia ze strony ekipy budowlanej, błędy projektowe. Budynek użytkowany ma dłuższą historię i lista sprawdzeń jest dłuższa. Analizując cenę takiej opinii do być może nie trafionego zakupu koszt jej jest znikomy a skutki remontu czy modernizacji mogą być bardzo wysokie. Często operacja taka może być trudna a nawet nie zawsze w pełni skuteczna. Często jest tak, że nowi potencjalni właściciele  po naszej rozmowie tj. ocenie szukają budynku w stanie technicznym znacznie lepszym niż ten, który o mało co by zakupili po powierzchownych własnych oględzinach.          

     Duży procent naszych klientów stanowią ludzie młodzi, zakładający rodziny, z małymi dziećmi, poczatkujący w swojej pracy a nie mający pojęcia o konstrukcji budynku, jego energooszczędności, względach wilgotnościowych a nawet jakości i trwałości wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Zależy nam szczególnie aby takie osoby jak również osoby w średnim wieku i starsze przenosząc się z mieszkań w blokach do domków na zasłużone emerytury nie doznały przykrego zderzenia z rzeczywistością użytkowania budynku już po miesiącu czy kilku miesiącach. I tym bardziej gdy ze swojego portfela na wymarzony domek wydały pokaźną sumę, oszczędności życia czy zaciągnęły wieloletni kredyt. A zwykle problemy techniczno-użytkowe mogą wystąpić w każdej porze roku i to w krótkim czasie oraz mogą stać się uciążliwością dnia codziennego a nie spokojnym wymarzonym mieszkaniem w swoim domku i otoczeniu. 

do_referatu4.jpg

      Ostatni oceniany przeze mnie mały, skromny domek jednorodzinny charakteryzował się dużą niefunkcjonalnością parteru a szczególnie poddasza (bardzo niskie poddasze, stare spróchniałe krokwie zamaskowane były pięknym sufitem kartonowo-gipsowym a między krokwiami cienka 15 centymetrowa warstwa wełny mineralnej, nierówno rozłożonej bez membrany wiatroizolacyjnej i folii paroizolacyjnej). Nie wyobrażam sobie jak można było tam mieszkać jak usłyszałem, że młode małżeństwo chciało na poddaszu urządzić pomieszczenia dla swoich maluchów. Latem byłaby tam sauna a zimą iglo. Klimatyzator w okresie letnim podczas dużych upałów niewiele by pomógł a grzejniki zimą też nie ogrzałyby pokoi.

       Być może latem odezwałyby się jeszcze chrupiące drewniane krokwie korniki a podczas nocnych wichur wiatr by gwizdał i ruszał zasłonkami.. czy to duchy?  Czy maluchy mogłyby spokojnie i zdrowo spać i bawić się w dzień? Ocieplenie ścian zewnętrznych domku przedstawione tak pięknie przez uśmiechniętego sprzedawcę – pośrednika nieruchomości i zarzekającej się właścicielki nie miało 10 centymetrów grubości jak miało mieć ale dwa centymetry mniej. Swoim prostym, podręcznym przyrządem szybko to sprawdziłem co jest pod tynkiem. Było tylko 8 centymetrów styropianu. Zapytałem jeszcze raz właścicielkę  jaka jest grubość ocieplenia budynku.. i powtórnie usłyszeliśmy z zainteresowanymi kupującymi, że na pewno jest to 10 centymetrów. 

do_referatu2.jpg

 

        Wnętrze ocenianego budynku na parterze urządzone ciekawie.. meble.. do zamieszkania.. można się wprowadzać. Zachwyciło to początkowo niedoszłych nowych właścicieli ale bardzo szybko zeszli na ziemię jak okazało się jeszcze, że ściany fundamentowe nie posiadają izolacji poziomej co też pani właścicielka usilnie starała się nam wmówić,  że jest. Oczywiście to sprawdziłem.. później rozmowa była już inna.. tłumaczenie, że dawniej się nie robiło i tak dalej. Już gdy zeszliśmy razem do kotłowni poniżej terenu okazało się, że wilgoć ścian piwnicznych podchodzi wysoko pod sam strop nad piwnicą. Jest duże prawdopodobieństwo, że w porach deszczowych lub zimą wilgoć, szron a z czasem grzyb pokaże się na ścianach pomieszczeń parteru przy podłodze. Uwagę moją zwrócił parkiet przy ścianach.. zmieniony kolor.. poczerniały.. o zwiększonych rozstępach klepek.. coś się tu dzieje.. kiedyś musiał być mokry i to musiało się co rok sezonowo powtarzać.    

      Wykonanie iniekcji ciśnieniowej czy grawitacyjnej ścian, odkopanie ścian do ław fundamentowych, wykonanie drenażu opaskowego wokół budynku oraz dobrej hydroizolacji i termoizolacji pionowej ścian to są naprawdę duże koszty. I są to prace niełatwe do wykonania.

        A na koniec wizytacji dowiedzieliśmy się, że ściany są wykonane z monolitycznego żużlobetonu (na popiołach lotnych z hut i elektrociepłowni).. bo tak kiedyś też się budowało. Było jeszcze kilka drobnych detali. Kapitalny remont tego budynku zbliżyłby się kosztowo do jego wartości a za takie pieniążki nowi potencjalni właściciele wybudowaliby sobie nowy mały domek w stanie do zamieszkania. Problemem dla nich na zakończeniu mojej wizyty okazało się jeszcze kupno działki pod nową inwestycję. Po prostu nie było ich na to stać. Postanowili więc poszukać domku do małego remontu i modernizacji jeszcze raz.. już ubogaceni dużą praktyczną wiedzą na co należy zwrócić uwagę. Techniczną wiedzę pozyskali ode mnie podczas właśnie tej oceny.

do_referatu3.jpg

Wydawanie opinii

Koszt ustnej oceny – opinii technicznej domku jednorodzinnego kształtuje się w przedziale od 800 zł do 1200 złotych i uzależniony jest też od odległości dojazdu do klienta.

Koszt pisemnej oceny – do kosztu opinii technicznej ustnej domku jednorodzinnego doliczamy kwotę 500 złotych. Zatem koszt opinii pisemnej mieści się w przedziale od 1300 zł do 1700 złotych. W cenę wliczony jest dojazd do klienta. 

 do_referatu5.jpg 

logo.pngOpracował:

Robert Tarczyński 
RT&P - Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, Ekspert Budowy

AKTUALNOŚCI Z PRACY: 

2) Zmiany w prawie budowlanym od 1 stycznia 2017 r.

Od 1 stycznia 2017 r. obowiązuje ustawa z 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Ustawa wprowadziła zmiany m.in. dla inwestorów budowlanych.

Procedura budowy zjazdów z drogi

Ustawa znowelizowała ustawę o drogach publicznych. Wprowadziła zmiany, których celem jest wskazanie, że do uzyskania rozstrzygnięcia w zakresie lokalizacji zjazdu nie jest wymagana decyzja o warunkach zabudowy, wydawana na podstawie art. 59 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Realizacja niektórych inwestycji budowlanych

Uchwalona ustawa znowelizowała również ustawę – Prawo budowlane. Zmiany polegają na przyjęciu regulacji, które upraszczają postępowanie związane z realizacją obiektów budowlanych. Ustawa wprowadziła zwolnienie niektórych robót budowlanych z pozwolenia na budowę lub zgłoszenia – dotyczy to następujących inwestycji:

1.    budowy parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m, oraz suszarni kontenerowych o powierzchni zabudowy do 21 m2. Dotychczas prace takie wymagały zgłoszenia, po nowelizacji nie jest wymagane ani pozwolenie na budowę, ani zgłoszenie;

2.    budowy wiat o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki. Dotychczas budowa takich wiat wymagała pozwolenia na budowę, natomiast po nowelizacji wymaga zgłoszenia;

3.    budowy zjazdów z dróg krajowych oraz zatok parkingowych na tych drogach. Dotychczas prace te wymagały pozwolenia na budowę, a po nowelizacji wymagają zgłoszenia;

4.    budowy zjazdów z dróg powiatowych i gminnych oraz zatok parkingowych na tych drogach. Dotychczas wymagały zgłoszenia, a po nowelizacji nie wymagają ani pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia;

5.    budowy przepustów o średnicy do 100 cm. Dotychczas wymagały pozwolenia na budowę, a po nowelizacji nie wymagają ani pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia;

6.    budowy przydomowych basenów i oczek wodnych o powierzchni do 50 m2 i opasek brzegowych oraz innych sztucznych, powierzchniowych lub liniowych umocnień brzegów rzek i potoków górskich oraz brzegu morskiego, brzegu morskich wód wewnętrznych, niestanowiących konstrukcji oporowych. Dotychczas takie prace wymagały zgłoszenia, po nowelizacji nie wymagają ani pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia;

7.    instalacji klimatyzacyjnych. Od 1 stycznia 2017 r. nie wymagają ani pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia;

8.    przebudowy budynków, których budowa wymaga pozwolenia na budowę. Dotychczas taka przebudowa wymagała pozwolenia na budowę; nowelizacja przewiduje, że wymóg uzyskania pozwolenia na budowę pozostanie dla przebudowy przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych;

9.    przebudowy budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Dotychczas przebudowę taką można było zrealizować na podstawie zgłoszenia, pod warunkiem, że nie prowadzi do zwiększenia dotychczasowego obszaru oddziaływania tych budynków. W wyniku nowelizacji zgłoszenie jest wymagane jedynie w zakresie przebudowy przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych, o ile nie prowadzi to do zwiększenia dotychczasowego obszaru oddziaływania tych budynków. W pozostałym zakresie przebudowa nie wymaga ani pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia;

10.remontu obiektów budowlanych, których budowa wymaga pozwolenia na budowę. Dotychczas taki remont wymagał zgłoszenia. Nowelizacja przyjmuje, że zgłoszenia będą wymagały takie remonty, które dotyczą obiektów budowlanych innych niż budynki, których budowa wymaga uzyskania pozwolenia na budowę oraz przegród zewnętrznych albo elementów konstrukcyjnych budynków, których budowa wymaga uzyskania pozwolenia na budowę.

Przebudowy

Ponadto ustawa wprowadziła zmiany polegające na zniesieniu obowiązku dokonania zgłoszenia także w odniesieniu do przebudowy:

1.    obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej: parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m oraz suszarni kontenerowych o powierzchni zabudowy do 21 m2;

2.    wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, garaży, altan oraz przydomowych ganków i oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

3.    wolno stojących parterowych budynków rekreacji indywidualnej, rozumianych jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki.

Jednocześnie ustawa przyjmuje dopuszczenie budowy bez pozwolenia na budowę silosów na materiały sypkie (mieszanki paszowe, otręby itp.) do 7 m wysokości (obecnie 4,5 m).

Nowe terminy dla zgłoszenia sprzeciwu do zgłoszeń budowy

Ustawa wprowadziła także skrócenie terminu na wniesienie sprzeciwu do zgłoszeń budowy z 30 do 21 dni. Ma to zapewnić przyspieszenie rozpoczęcia procesu inwestycyjnego w zakresie inwestycji na podstawie zgłoszenia. Ponadto ustawa wprowadziła przepis umożliwiający wydawanie z urzędu zaświadczeń o niewnoszeniu sprzeciwu do zgłoszenia przed upływem terminu, co ma zapewnić możliwość wcześniejszego rozpoczęcia inwestycji przy formalnym zabezpieczeniu inwestora. Analogiczne zmiany są przewidziane w procedurze rozpoczęcia użytkowania obiektu budowlanego oraz zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego.

Doprecyzowanie zapisów o istotnym odstąpieniu od projektu

Ustawa doprecyzowuje zapisy dotyczące istotnego odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę. Zgodnie z przyjętymi zmianami, nie jest istotnym odstąpieniem od projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę zmiana wysokości, szerokości lub długości obiektu budowlanego niebędącego obiektem liniowym, jeżeli odstąpienie nie przekracza 2 procent wymiarów określonych w projekcie budowlanym i spełnia równocześnie inne warunki (m.in. nie zwiększa zakresu obszaru odziaływania obiektu, nie mieści się w zakresie wskazanych w ustawie odstępstw oraz nie narusza przepisów techniczno-budowlanych). Nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę.

Legalizacja samowoli budowlanej

Ustawa Prawo budowlane wprowadza regulacje dotyczące doprecyzowania i ujednolicenia postępowania legalizacyjnego w przypadkach dokonania samowoli budowlanej.

  Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

AKTUALNOŚCI Z PRACY: 

3) Legalizacja pomostów na jeziorach i zbiornikach wodnych.

Wykonujemy oceny techniczne POMOSTÓW

stałych i pływających na jeziorach i zbiornikach wodnych dla legalizacji istniejacych urządzeń wodnych.

Pomost-plywajacy-na-jeziorze-Budzislawskim.jpg

Co powinien zrobić właściciel pomostu gdy pomost został już wybudowany i znajduje się na gruncie stanowiącym własność Skarbu Państwa? Eksploatacja takiego pomostu wymaga uzyskania wiążącej opinii Starostwa Powiatowego dotyczącej tego, czy konieczne jest uzyskanie decyzji o legalizacji urządzenia wodnego, na które nie było wcześniej uzyskane pozwolenie wodnoprawne. Właściciel istniejącego pomostu powinien także niezwłocznie zawrzeć z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej umowę użytkowania gruntów pokrytych wodami płynącymi. Jeśli pomost będzie wykorzystywany komercyjnie, musi się liczyć z dodatkową opłatą w wysokości wspomnianej powyżej.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego będzie wymagał do przedłożenia następujace dokumenty: ocena techniczna, która powinna zawierać ocenę zdatności do użytkowania pomostu oraz projekt (inwentaryzację pomostu) i pozwolenie wodnoprawne. Ocena powinna być sporządzona przez osobę posiadającą wymagane uprawnienia budowlane i należącą do właściwej izby samorządu zawodowego. Do oceny należy dołączyć kopię uprawnień oraz zaświadczenie o którym mowa w art. 12 ust. 7 Pb.

Spełnienie powyżej opisanych formalności jest istotne z uwagi na bezpieczeństwo osób korzystających z pomostów. Istnieje bowiem ryzyko, że urządzenia wybudowane nielegalnie mogą nie spełniać wymaganych standardów, a korzystanie z nich może nie być w pełni bezpieczne. Pomost mógł bowiem zostać zaprojektowany niezgodnie z obowiązującymi przepisami – przy wykorzystaniu nieodpowiednich materiałów, źle dobranych technologii, może cechować się brakiem stabilności lub może być już naturalnie zużyty i tym samym może nie nadawać się do bezpiecznego użytkowania bez przeprowadzenia remontu. Uprawniona osoba wyda opinię o możliwości dalszego użytkowania pomostu pływającego czy stałego lub wskaże zakres koniecznych napraw dla wydania pozytywnej opinii. 

 

AKTUALNOŚCI Z PRACY: 

4) Najlepsi 2017 wśród Firm Budowlanych w Będzinie

 

Gratulujemy.jpg

 

AKTUALNOŚCI Z PRACY: 

5) Najlepsi 2019 wśród Firm Budowlanych w Będzinie

 

Najlepsi_2019_Będzin_RT&P.jpg 

http://www.oferteo.pl/firmy-budowlane/bedzin 

 

  Obszar działania

 

MIEJSCOWOŚCI:

   

Katowice, Kraków, Częstochowa, Gliwice, Tychy, Ogrodzieniec, Podzamcze, Zawiercie, Łazy, Myszków, Będzin, Czeladź, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Tychy, Miasteczko Śląskie, Celiny, Niezdara, Tąpkowice, Ossy, Orzech, Nakło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Tarnowskie Góry, Radzionków, Bobrowniki, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Bytom, Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Chorzów, Bieruń, Lędziny, Imielin, Chełm Śląski, Chełmek, Pszczyna, Libiąż, Jaworzno, Chrzanów, Babice, Płaza, Alwernia, Olkusz, Miechów, Jędrzejów, Włoszczowa, Łazy, Poręba, Siewierz, Czekanka, Mierzęcice, Pyrzowice, Ożarowice, Psary, Malinowice, Wojkowice, Wojkowice Kościelne, Siemianowice Śląskie, Trzebinia, Bukowno, Sławków, Bolesław, Klucze, Koziegłowy, Woźniki, Poraj, Żarki, Żarki Letnisko, Janów, Niegowa, Włodowice, Kroczyce, Lelów, Irządze, Szczekociny, Żarnowiec, Pilica, Wolbrom, Charsznica, Gołcza, Trzyciąż, Sułoszowa, Skała, Jerzmanowice, Pieskowa Skała, Ojców, Wielka Wieś, Zabierzów, Krzeszowice, Chruszczobród, Wiesiółka, Wysoka, Ciągowice, Trzebyczka, Niegowonice, Niegowoniczki, Grabowa, Hutki-Kanki, Mitręga, Rokitno Szlacheckie, Kuźnica Masłońska, Kazimierówka, Żelazko, Ryczów, Ryczów-Kolonia, Kiełkowice, Mokrus, Giebło, Gulzów, Biskupice, Kocikowa, Złożeniec, Siamoszyce, Szypowice, Dzwonowice, Sierbowice, Przyłubsko, Włodowice, Rudniki, Skałka, Parkoszowice, Morsko, Góra Włodowska, Rzędkowice, Piaseczno, Lgota Murowana, Lgotka, Podlesice, Kroczyce, Hucisko, Zdów, Kostkowice, Gołuchowice, Siemięrzyce, Pradła, Dzibice, Dobrogoszczyce, Siedliszowice, Trzciniec, Ołdza, Wólka Ołudzka, Rokitno, Szczekociny, Biała Błotna, Wilków, Bodziejowice, Zagórze, Mikołajewice, Sadowie, Woźniki, Zawadka, Zawada Pilicka, Irządze, Wilgoszcza, Wygiełzów, Witów, Jeziorowice, Małoszyce, Brzeziny, Otola, Otola Mała, łany Wielkie, Łany Małe, Łany Średnie, Zabrodzie, Koryczany, Żarnowiec, Wola Libertowska, Chlina, Udórz, Smoleń, Cisowa, Kleszczowa, Zarzecze, Sławniów, Dobra, Dobra Kolonia, Wierbka, Wierzbica, Przychody, Kidów, Dobraków, Siadcza, Szyce, Podleśna, Solca, Jasieniec, Grabiec, Siedliska, Bonowice, Chałupki, Goleniowy, Tęgobórz, Gustawów, Małachów, Bógdał, Drużykowa, Rędziny, Starzyny, Przyłęk, Brzostek, Łąkietka, Szyszki, Gródków, Preczów, Sarnów, Strzyżowice, Dobieszowice, Rogoźnik, Goląsza Biska, Goląsza Dolna, Brzękowice, Góra Siewierska, Chrobakowe, Dąbie, Warężyn, Wymysłów, Twardowice, Toporowice, Siemonia, Gołuchowice, Podwarpie, Tuliszów, Przeczyce, Najdziszów, Zawada, Sadowie, Myszkowice, Sączów, Nowa Wieś, Boguchwałowice, Brudzowice, Nowa Wioska, Żelisławice, Dziewki, Leśniaki, Winowno, Cynków, Krusin, Markowice, Wojsławice, Gniazdów, Mzyki, Siedlec Duży, Siedlec Mały, Pińczyce, Stara Huta, Zabijak, Pustkowie Lgockie, Koclin, Osiek, Rzeniszów, Mysłów, Gliniana Góra, Koziegłówki, Postęp, Lgota Górna, Lgota Nadwarcie, Lgota Mokrzesz, Nowa Kuźnica, Oczko, Gęzyn, Masłońskie, Kuźnica Stara, Jastrząb, Choroń, Dębowiec, Kotowice, Jaworznik, Dzierżno, Wysoka Lelowska, Ostrów, Przybynów, Jaroszów, Zawada, Czatachowa, Zaborze, Suliszowice, Bobolice, Mirów, Łutowiec, Ogorzelnik, Antolka, Zagórze, Bliżyce, Sokolniki, Moczydło, Okupniki, Niegłówka, Tomiszowice, Mzurów, Trzebniów, Postaszowice, Brzeziny, Dąbrowno, Gorzków Nowy, Gorzków Stary, Ludwinów, Luszowice, Balin, Myślachowice, Czyżówka, Płoki, Żurada, Młoszowa, Dulowa, Karniowice, Wola Filipowska, Filipowice, Miękinia, Nowa Góra, Ostrężnica, Lgota, Niesułowice, Witeradów, Osiek, Zimnodół, Gorenice, Czerna, Dębnik, Paczółtowice, Zawada, Zederman, Pisary, Siedlec, Żary, Przeginia, Jerzmanowice, Czubrowice, Racławice, Szklary, Dubie, Radwanowice, Rudawa, Brzezinka, Kobylany, Więckowce, Niegoszowice, Brzezie, Bolechowice, Karniowice, Zelków, Wierzchowie, Bębło, Ujazd, Tomaszowice, Modlnica, Modlniczka, Krzykawka, Krzykawa, Małobądz, Nowy Ujków, Laski, Cegielnia, Hutki, Bolesław, Krążek, Podlipie, Stary Ujków, Bukowno, Rudno, Tenczynek, Nawojowa Góra, Brzoskwinia, Nielepice, Chrosna, Kochanów, Aleksandrowice, Balice, Szczyglice, Burów, Kleszczów, Zabierzów, Piła Kościelecka, Bolęcin, Pogorzyce, Zagórze, Wygiełzów, Żarki, Chechło, Rodaki, Ryczówek, Kwaśniów Górny, Kwaśniów Dolny, Krzywopłoty, Cieślin, Jaroszowiec, Klucze, Bogucin Duży, Bogucin Mały, Strzegowa, Dłużec, Załęże, Bydlin, Kolbark, Chrzęstowice, Kąpiołki, Kąpiele Wielkie, Domaniewice, Lgota Wolbromska, Kaliś, Zarzecze, Miechówka, Zabagnie, Poręba Dzierżna, Łobzów, Boża Wola, Jeżówka, Podlesice Drugie, Jelcza, Wierzbie, Podlesice, Sulisławice, Adamowice, Wierzchowisko, Tczyca, Szreniawa, Szarkówka, Przybysławice, Dąbrowiec, Swojczany, Kępie, Marcinkowice, Uniejów Rędziny, Uniejów Parcela, Uniejów Kolonia, Pogwizdów, Charsznica Wieś, Charsznica, Ciszowice, Chodów, Witowice, Falniów, Rabsztyn, Troks, Jangrot, Olewin, Sieniczno, Kosmolów, Sułoszowa, Przeginia, Gotkowice, Sąspów, Czajowice, Ojców, Skała, Pieskowa Skała, Wielmoża, Zadroże, Michałówka, Podlesie, Braciejówka, Gołaczewy, Chełm, Brzozówka, Poręba Górna, Zasępiec, Budzyń, Porąbka, Sucha, Podchybie, Trzyciąż, Lgota Wielka, Trzebienice, Buk, Maków, Kamienica, Wielkanoc, Chobędza, Gołcza, Mostek, Zawadka, Ulina Wielka, Ulina Mała, Wysiołek, Cieplice, Rzeżuśnia, Krępa, Czaple Małe, Glanów, Ściborzyce, Imbramowice, Zagórowa, Milonki, Tarnawa, Małyszyce, Gołoszyn, Barbarka, Minoga, Sobiesęki, Żarnowica, Wysocice, Władysław, Laski Dworskie, Grzegorzowice Wielkie, Grzegorzowice Małe, Poręba Laskowska, Lesieniec, Zamłynie, Zagaje, Nowa Wieś, Przybysławice, Sułkowice, Iwanowice Włościańskie, Stoki, Rzeplin, Krasieniec Zakupny, Stary Krasieniec, Cianowice Duże, Smardzowice, Szczodrkowice, Damice, Maszyce, Niebyła, Żerkowice, Biały Kościół, Brzozówka, Narama, Kozierów, Prądnik Korzkiewski, Korzkiew, Owczary, Górna, Grębynice, Wielka Wieś, Przybysławice, Garliczka, Szyce, Januszowice, Giebułtów, Trojanowice, Pękowice, Zielonki, Bibice, Węgrzce oraz pozostałe okoliczne miejscowości.

 

 POWIATY:

   

zawierciański, będziński, myszkowski, częstochowski, kłobucki, lubliniecki, tarnogórski, gliwicki, mikołowski, bieruńsko-lędziński, pszczyński, miechowski, olkuski, chrzanowski, krakowski, miechowski, proszowicki, oświęcimski, wadowicki, jędrzejowski, włoszczowski, pińczowski, kazimierski, radomszczański, pajęczański.

 

  WOJEWÓDZTWA:

   

śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, łódzkie.

 

KIEROWNIK BUDOWY - ŚLĄSKIE I MAŁOPOLSKIE - TEL. 609-320-038, BUDOWA DOMÓW, NADZÓR BUDOWLANY, NADZÓR INWESTORSKI, KIEROWNIK BUDOWY, INSPEKTOR NADZORU, DOKUMENTY DO PINB -  POWIATOWY INSPEKTORAT NADZORU BUDOWLANEGO,  OPINIE TECHNICZNE BUDYNKÓW, OCENY TECHNICZNE BUDYNKÓW

 

ile kosztuje kierownik budowy 2017, koszt kierownika budowy, wynagrodzenie kierownika budowy domu jednorodzinnego, ile trzeba zapłacić kierownikowi budowy, ile bierze kierownik budowy domku jednorodzinnego 2017, kierownik budowy zarobki, kierownik budowy cena, kierownik budowy uprawnienia, kierownik budowy obowiązki, kierownik budowy praca,  OFERTEO,  Oferteo.pl.  

Strona główna | Oferta usług | Cennik | Kontakt                     © 2013 Robert Tarczyński & Partners                     Wykonanie : Kamelot.pl